neděle 15. července 2012

Dojela i poslední část výpravy

Před chvílí dorazil i zbytek rychlé roty v počtu 6 osob - i když je po cestě provázely různé nástrahy v podobě silného deště, hlubokého bahna, tak statečně natočili 180 km. Jediný účastník do cíle nedojel, ale musel kolo dotlačit - Matěj přetrhl při výjezdu na Hanspaulku "hruškáčem" řetěz.

Chtěli jsme obědvat v Děčíně

Poslední etapu do Děčína jsme zvládli bez problémů, horší už to bylo s obědem, který dostala jen část z nás, ačkoliv číšnice slibila, že hotovky dostanou všichni.
Teď už sedíme ve vlaku směr Praha, přibrali  jsme v Ústí 4 členy rychlé roty a za hodinku v Holesovicich letošní zájezd rozpustime.

sobota 14. července 2012

Skoro v Čechách

Dnes náročný přesun dvou skupin  zcela různými cestami - přes všechny překážky proběhlo vše zcela podle plánu a poslední noc trávíme v Pirně u jezera. Zítra pojedou někteří až do Prahy na kolech zbytek by měl přijet vlakem v 15 hod.

pátek 13. července 2012

Už jsme v Německu

Dnes pohodová cesta od Severního moře k Baltu - necelých 60 km z Tonderu do Flensburgu jedno pichnutí a žádný déšť. Teď se ocistujeme v kempu a chystáme na zítřejší  náročnou cestu vlakem.

čtvrtek 12. července 2012

U německých hranic

Dnes jsme se rozdělili na tři skupiny - rychlá rota zvládla celou cestu na kolech - 130 km, pomalejší si dali 80 km a kus vlakem a pár lidí jelo vlakem skoro celou cestu. Nakonec jsme se šťastně sešli na taboristi i když někteří ho hledali dost dlouho. Rekord udělala prostřední skupina, která měla 5 pichnuti na úseku 100 m - a nebyly to hřebíky.

středa 11. července 2012

Aprílovým počasím dál k jihu

Dnes se střídalo teplo a sluníčko s dost hustým deštěm - naše cesta vedla píšečným dunami většinou prašnymi cestami pobřeží Severního moře. Kromě několika pichnuti žádné problémy nebyly a tak jsme dobyli plánované tábořiště u Vejers docela brzy.

úterý 10. července 2012

Vážíme 2310 kg

Ráno mírně deštivé, silný západní vítr nám občas pomáhal, ale většinou škodil, navíc se docela ochladilo - díky tomu ale lidí jeli v těsném houfu a do cíle - tábořiště v přístavu u jezera jsme dorazili brzy a tak kontrolujeme kola, hrajeme hry a odpocivame. Po cestě jsme provedli převážení týmu na obecní váze.

pondělí 9. července 2012

Stále podle plánu

Ráno jsme zase jednu skupinku ztratili, protože jeli podle mapy, ale cyklostezku mezi tím přeložili jinam.
Dál to šlo docela dobře, ale mezi tím se stáhla mračna a odpoledne jsme museli jet v dešti. Kromě toho jsme museli řešit problém malé duše jedné účastnice. Vše se nakonec naším hochům povedlo vyřešit a nakonec nás uvítalo tábořiště i s klubovnou, což jsme navlhlí velmi uvítali.

neděle 8. července 2012

Z Thorupu do Tvorupu

Ráno prohlídka jediné dánské skály na západním pobřeží, poté cesta lesy a vresovisti, oběd na pláži, poté nákup a ztráta půlky týmu, šťastně shledání, nádherný nový úsek cesty na pobřeží s větrem v zádech a hrboly - tobogany, pěkné tobogany, pěkné tábořiště na konec.

sobota 7. července 2012

Z Bulbjerku

Ráno jsme si ještě zajeli po pláži kousek na sever, pak jsme si vyzkoušeli jízdu přímo u vln a poté cestou necestou  po cyklotrase č 1 pobřežími vresovisti až na naše dnešní nocoviste, plácek v lese, kde byla za války dělostřelecké stanoviště.  Jsou lidé, kteří zvladnuli dnes píchnout i na pláži.

pátek 6. července 2012

Nejseverněji

Ráno prohlídka Aarhusu, pak vlakem na dvě skupiny do Aalborgu, v poledne zacina pršet a prší nám celou cestu k západnímu pobřeží a tak vvečer končíme v kempu, kde perem,musíme, nabijime mobily a někdo se i koupe v kempovem kempu bazénu. Večer naštěstí déšť ustava a zítra už má být zase sucho.

U Aarhusu

Po cestě tři trajekty, docela sluníčko, ztráceli jsme se minimálně, poslední trajekt ale jel velmi pozdě a tak jsme spaní našli za úplné tmy jen díky gps.

středa 4. července 2012

Prohlídka Kodane a dál na západ

Prohlédli jsme se leccos v Kodani, způsobili několik dopravních zmatků, ale nikoho kupodivu neztratili. To se nedá říct o další cestě na západ, kde se střídavě ztrácela cesta i lidi. Ale nakonec jsme vše našli a spíme u hezkého čistého jezera.

úterý 3. července 2012

U Kodaně

Dnes jsme si dali docela dlouhou cestu skoro 100 km cestou muzeum studené války, kaple na útesu, zámek, oběd na pláži. Nyní spíme ve veliké zemljane kousek od Kodane

pondělí 2. července 2012

Ve vapencovem lomu

Dnes jsme ujeli dalších 80 km na sever, projeli ostrov Bogo a pres vysoky most prejeli na ostrov Sjeland. Jidlo na obed se nam povedlo koupit az v mestecku Præstø. Poobedvali jsme v pristavu a pokracovali na sever zemedelskou krajinou. Nase dnesni taboriste je na dne vapencoveho lomu.

neděle 1. července 2012

Neděle

Dnešní cesta proběhla podle plánu, pouze jednou jsme ztratili tři lidí, ale ty jsme díky telefonů zase rychle našli. Na začátku jsme navštívili nejjiznejsi bod Dánska, poté podél východního pobřeží na sever, kolem hezkých pláži, poté hlubokými lesy až ke krátkém trajektu, kterým jsme se dostali na další ostrov, kde uleháme v soukromém lesíku s lanovkou a přívěsem.