sobota 23. února 2013

Sobota 23. 2.

Bylo rozhodnuto. Budíček zněl: „vstávat a cvičit“, prostě bylo předem předurčeno, že se budou konat slibované zimní olympijské hry. Potíže s vlekem překvapivě nebyly tak velké, tím pádem nic tomuto plánu nebránilo. Družstva zůstala stejná: Nádor, Poníci a ti třetí, ti absolutně nezajímaví. Doufám, že se neurazí, když si teď nemůžu vzpomenout na jejich název.
Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách, byly to šílené varianty na klasický slalom. První byla jízda koedukovaných dvojic, kdy se dvojce držela za hůlky. Byl to závod plný emocí. Vzpomínám si jak Dan, rozčilený z toho, že jejich dvojce ještě není v cíli, pustil snowboard ze svahu dolu.  Snowboard nikoho nezranil, skončil někde v lese bez poškození. Ten kluk měl prostě štěstí.
Další soutěž byla slalom na více způsobů. Někteří jeli na lyžích, někteří na snowboardu a ti největší blázni (nebo chudáci, kteří byli týmem určeni) si to dali na běžkách. Ale třeba takový Adam, který se zpočátku tvářil, že se olympiády nechce zúčastnit, byl smutný z toho, že si nestihl běžkosjezd, a tak si sjel na běžkách třetí disciplínu.
Třetí disciplína byla jízda dvojic, které se držely za obě ruce. Úplně poslední byla jízda celého družstva držícího se lana. Tahle disciplína byla nejjednodušší. Alespoň pro nás Nádory. Byla to snad jediná soutěž, kterou jsme neprohráli. A možná, že i vyhráli.
Celkově byli na prvním místě Nudní (ano, takhle se jmenovali), druzí Poníci a třetí Nádor.
Odpoledne proběhly hry. První byla cyklická mafie, ta se ovšem nezdařila, protože někteří šťastlivci dostali dva lístečky místo jednoho. Následoval boj o vlajku, kterou si pro nás připravil Tomáš. Hrálo se to ve dvou variantách. První byla koulovací, při druhé hře chytala větší skupina menší skupinu. Pro nadšence proběhly ještě asi tři koulovcí hry. Těchto tří her se zúčastnil (po velkém přemlouvání) i Standa.
Večer byl opět ve znamení olympijských her. Tentokrát to byly letní olympijské hry. Hrála se „podhazovaná“ a nohejbal. Více disciplín bohužel nebylo a tak se iniciativy musel opět chytit Tomáš a na řadu přišly divadelní etudy (On si musel udělat reklamu na divadelní kroužek). Z divadelních etud si vzpomínám na ztvárňování situací. Vlastně to bylo takové vytváření živého obrazu.
Ale úplně nejvtipnější byla další hra, kdy šel člověk za dveře a pak se musel zapojit do situace, která byla zrovna hrána. Zlatý hřeb večera, byla situace, kdy měl Tomáš za úkol zahrát společnici pro dva instalatéry. Místo toho ale zahrál dalšího řemeslníka. Těžko se to vysvětluje, kdo nezažil, nepochopí… Po těchto etudách začala zábava pozvolna upadat.
 Šli jsme spát se smutkem na srdcích, protože na další den následovala neděle a odjezd do Prahy…

(Kuba, Vojta, a možná ještě někdo…)

čtvrtek 21. února 2013

Čtvrtek 21. 2.

Čtvrtohorní tečkovaná nížina, denuncovat, zažloutlý čaloun, přežvýkavec kvartýrmajstr pitomeček větroplach, povídačky klidí nýtovačkou multivibrátor, burgundské díkůvzdání čtyřstupovalo kemping.
Obžalovávající čerstvost vitaminizovala libozvučnost, jsme, sexbomba, navoskovat, boxerská hatlamatika tématicky, švédština skrznaskrz emancipovaná, stoprocentní lužickosrbský, synchronizátor, kompromitováný biftek naznačující cílevědomost, rychlobruslející biceps, pomočit masožravé zánětlivé kypřidlo, marx-leninský mezisoučet láduje dychtivost, aviváž, chlemtanina buržoazie.
Národohospodář slepovaný doporučeníhodnou vatou laškoval, povolný matriarchální lázně, příznačnost pravotočivosti varhan, nažhavování, dozorkyně požívající lexikon džiu-džitsu níže, sjednocené zdomácnění vánice nížiny, vyumělkovanost, nožířství věštkyně, nazdařbůh patolízání dynastie lékárničky márnice, pravoúhelník šavle nudisty - bystrozraký louskáček, toxikoman, fajfka novorozence.
Kuželosečka, oželitelný bělovlasý dusičitan, byznys lavice, studenokrevný detektor názvosloví, kutloch chytačky někdejší, tělocvikář stoupenkyně videotelefonu nosící vévodství hověziny, saxofon lákal tuřín.
Navíjedlo, odvolávající požářiště leštilo dnešek, prozrazený gynekolog Rampouch, sešněrovat, účtování astronomie nízkofrekvenčních citronů, rozstříkaná drobnomalba biskupství lingvistiky, navrhovatel, mazlíček létavice, františkánský kýlní cestopis.
Větroplach šikanující nať, šlamastika, sjednání zdomácnění Vatikánu, čtyřrozměrná řiť, jezevčík divokého nováčka cimbálu úmrtnosti, nezdanitelné stavivo čilosti, náznak šovinismu, ceremoniální lopata dezertéra níže, vývojář letiště, anesteziolog, párátko, nevyprostitelná šťabajzna stýkající nízkozdvižné kůzle, selektivita, mužství sestavené lotrovsky, vzduchoprázdno, chamtivý lump pěstoval, uživatelská čitatelnost.
Odůvodnitelný požitkářský ledovec nízkovřel, jímavost zdarma, bytové latexování, příživnice ježibaba musela nést, ažur, naplněnost, rozzlobený ježek děvkař nýtoval, snížená hypnóza.
Kyj, vetřelec červenal řinčením, jsa mečící, sextant, naviják dlaždiče bazíroval litevštinu, rituální zotavovna taťky, arkustangens, povstalecký lékař vztekle kypěl, napalm, vezír červovitě řinčel, prozaik granátník amnestoval, provincie mívá tázavý nízkotlak, "hovado rozehřálo rozhlednu vévodkyně Hovězinky", filharmonie mumlala, Vložka číšnice, bourání davu.
Běloskvoucí hemeroidy, filtrát mumie, nástavec, vysunovatelný tranzistor šilhal, příštipek jezerních džínsů, dalamánek šílenství houstl, členitost napětí, Ku-Klux-Klan bydlil, Nouzový vozík týdny nesl hovno.
Povstávající kudrlinka, jsoucí textař, dokázaná četba lihovaru, atomická žirafa, semetrika, Mazurka těžká jízlivě, Aliance frnčení editovala, aorta, Havraní neznalost každoročně, přesnídávka jícnu, heterosexuál zvýšil kýl, denaturace.

středa 20. února 2013

Středa 20. 2.

Rozhovor schizofrenika, pozdní večer, 21. 2. 2013

Toho osudného dne jsme byli vzbuzeni v sadistických 6:45 hodin RÁNO.
Čekala na nás úžasná teplá snídaně.
Ale jídla na cestu jsme dostali málo.
Ale byly tam besipky!
A já nesnáším besipky!!!
Když jsme vyšli ven, bylo nádherné počasí.
Až na tu vánici, zataženou oblohu, mráz a vítr.
Nahoru na Lysou jsme se pohodlně vyvezli lanovkou.
A při sjezdu se všichni strašně vymlátili.
Nikdo se nám neztratil.
Nahoře to fučelo jako blázen a pak už to bylo jenom horší.
Naštěstí jsme byli všichni teple oblečení.
Ale nestačilo to, stejně jsme skončili s omrzlinami.
Fialová je určitě hrozně v módě.
To je nám platný, ve sněhový vánici a -1000°C blízko mohyly Hanče a Vrbaty!
Nakonec jsme tam naštěstí nezůstali.
Ale bylo to o fous!
Ale nebylo, nezpochybňuj autoritu Jiřího!
Bylo!
Jiří tě slyší....
Tak nic, ale ten sjezd... to tak bolelo...
Vždyť to byla sranda!
No, k popukání to bylo....
Na rovinkách jsme se zahřáli a dali si polívku a langoše a čokoládu.
Z čehož nám pak bylo hrozně špatně.
Od rovinky to bylo pořád po rovině.
Ale ta rovina byla nakloněná do kopce!
Ale pak to bylo zase z kopce.
Ten hlubočák nás ale hrozně brzdil.
Bez sněhu bychom přece nedojeli nikam!
Jak myslíš, ale to přelézání ohradníků....co je moc, to je moc.
Tebe to nebavilo, to přelejzání?
Ne....
Výhledy z kopců byly přece úchvatný!.
Kdyby bylo něco vidět, tak možná....
Já jsem viděl(a) v pohodě...
Ale všem se zamlžovaly brýle...
Bylo vidět i bez nich přece...
Ale při sjezdu to stejně bylo nepříjemný!
Snad něco vydržíš.
Vydržel(a) bych, ale tělo mě neposlouchalo.
Pak už jsme dorazili konečně do Jilemnice.
A tam jsme ještě šli dva kilometry pěšky v těch nepohodlných botách a klouzalo to.
A pak jsme šli do cukrárny!
Takhle se dobře tloustne....
Po cestě jsme ty kila shodili.
A nabrali jsme dvojnásobek.
Když chceš hubnout, máš jít plavat do bazénu a ne se jít přežírat...
Já jsem chtěl(a), ale nohy mě vedly do cukrárny..
Tak je máš ovládat!
Ale na tu večeři jsme jít museli přece...
Není to super, dostat večeři kterou si nemusíš vařit?
Ale zas netušíš vůbec co v tom plave za věci....
Nazpátek jsme jeli v autobusem.
Polorozpadlou klepající se špinavou třasořitkou.....
Bylo tam přece teplo ne?
Byla tam buď zima nebo vedro, ale příjemně určitě ne....
Ale statisticky to bylo teda příjemný.
A po tý večeři nás čekal ten úmornej kopec k vleku.
Viki přece zprovoznila vlek a vyjeli jsme nahoru.
A při nástupu jsem dostal přes pusu ocelovym lanem.
Taky nic nevydržíš....
No nepovídej!
A ten sjezd od vleku k chatě! Úžasný!
Tam jsme se taky rozsekali.
Stejně to byl skvělej výlet...
Stejně všichni umřeme :)


Markéta, MIchal, Martin

úterý 19. února 2013

Úterý 19. 2.

Pokud také považujete slovo "budíček" spíše za vulgarismus, jistě pochopíte mou kritiku tohoto procesu v podání Davida a Ondry M. Krom toho, že jejich projev zvukouvou intenzitou připomínal zpěvy podnapilých extroverů se slabostí pro omamné a psychotropní látky, rozsáhle iritoval většinu do té doby spících osob. Takto zpočalo úterý 19. 2., další den našeho pobytu na horské chatě Braunovka. Venku rozsáhle sněžilo, což kromě malebného pohledu z okna slibovalo i náročnější podmínky pro plánovaný dopolední běžkový výlet.
Ke snídani se nám dostalo chutného müsli, jaž, ač k přehnané mozkové aktivitě nedonutilo, bylo schopno spolehlivě zasytit. Drobky kolem pusy některých jedinců dokazovaly popularitu tohoto pokrmu, který se v kombinaci s mlíkem, či jogurtem převaloval v ústech většiny účastníků.
Později před chatou v plné běžkové vybavě dostali jsme drobné občerstvení na cestu a mohli jsme vyrazit směrem k Ručičkám. Dále naše cesta vedla na Dvoračky a prudce vzhůru na hřebeny.  Při této cestě došlo k separaci, při niž se oddělila nerychlejší rota od zbytku. Nutno poznamenat, že počasí, jež dole působilo jako nevinné padání sněhu, na vršcích se projevilo jako vichřice, která svou rychlostí mohla soupeřit s vykleštěným gepardem honícím se za ocas. V čele již zmiňované roty stál Petr společně s Martinem Faltysem, díky jejichž vedení se nám podařila brilantní zajížďka směrem ke Krakonošovi snídani.
Ať už iritováni či pobaveni, s radostí jsme se u Vosecké potkali se zástupci zbylé skupinky, která nás mezitím předehnala (uvnitř popíjeli čaj, takže zpět stejně dorazili až po nás). Myslím si, že se čtenáři jistě neurazí, když přeskočím část našeho návratu - z prostého důvodu, že by mohla být pro čtenáře zatraceně  nudná.
Když se nám kolem druhé hodiny konečně podařilo vrátit se zpět na chatu, mnozí z nás byli již na konci svých sil. Tento fakt ovšem nebránil vedoucím, aby nás kolem čtvrté ještě vytáhli na lyžování na našem vleku. Toto rozhodnutí se v případě některých z nás stekalo s vlnou kritiky, leč ač popuzeni, nakonec jsme se podvolili a vydali se užívat si nově napadaného sněhu. Musím uznat, že čerstvý hluboký prašan patří mezi nejvyhledávanější druhy sněhu, s nímž se na naší sjezdovce můžeme setkat, bohužel jsem však v sobě měl méně energie, než důchoce na schodiši, což mě vedlo k rozhodnutí skončit s lyžováním dříve. S bláhovou představou, že se již pouze naveřeřím a půjdu dlouze a rozsáhle vyspávat, zalehl jsem so do spacáku a do sluchátek pustil propracované metalové kompozice. Při následné večeři jsem se ovšem dozvěděl, že jsem byl zvolen novou službou, jež má připravit svačinové balíčky na středeční celodenní výlet.
Tímto způsobem se můj plán na zářivý spánek rozpadl rychleji, naž pivního skauta posilněného nelegálně vytvořeným fermentovaným nápojem.
Na večerní program jsme byli posazeni do kruhu a některým z nás již po první inidcii odšlo, že bude následovat městečko Palermo, hra plná mafiánů a jiných, v politice často vyskytujících se existencí. Společně s Martinem H, Jáchymem, Luckou a Emou jsem právě měl tu čest být mafiánem. Ač se nám podařilo zbavit se Kataniho, díky naší nedostatečné taktice nás nakonec běžní obyvatelé vyvraždili.
Touto aktivitou oficiálně skončil program a já ulehl do svého vyhřátého spacáku, kde jsem přemýšlel nad hrozbou následujícího dne.Ondra (Novotný), Artur a Nicole

 A fotka je pro zmatení nepřítele až z pátku...

pondělí 18. února 2013

Teh cronicles off ližáchles - pondělí 18. 2.

V los rános jsme vstalos a snídani udělalos, po těžkom processos byla snídaňos gesnědenos. After snídanˇos sme se oblíklos na los lyžos. Martinino obětavě opravil los motoros des wlekos. Los debilos Davidos přineslos krvavou objěťos a tacos se wlekos rozjelos. Alle können los rodeo na wlekos vyzkoušetos. Pak bolo obědos mit dem službos udělanos a by uns gesnědenos. At odpolednos jsme rekonstruovalos bitwos u Thermophylos běhémos hraní frisbos. Dokonce svítilos Sonneros když jsme pořádalos race v klouzánínsk po under-ass-spoons. At večerílos jsme rozvrátili veškerý fishing-průmyslos a vyhladilinsk všetkých rybos. Nakonec bylos alle verbež na chatos vrácenos, program odbytos a sleepin´ zahájenos.

TroLoLo´S (Ondra , Dave, Wickey)

neděle 17. února 2013

Neděle 17. 2.

Už dlouhá léta stojím v témto malebné krajině Krkonošských hor, blízkosti domků, které se zvou Rokytnice nad Jizerou. Už několik generací ve mně trávilo svůj volný čas v jejich tzv. Jarních prázdninách. Pokaždé jijich energií ožívám a užívám si spolu s nimi neopakovatelné zážitky.
Nejen první , ale i druhý den jejich příjezdu byl plný překvapení. Mou ospalou mysl zcela vzbudilo hlasité zahlaholení "budíček" z úst dvou roztomilých děv. Celou tuto událost doprovázelo sténání mládežnictva. Nato vška reagoval zcela odlišný hlas, oznamující povinné urovnání vlasů pana souseda Bubna. Ten však česání svých pačesů namá zcela v lásce, tudíž na jeho copánek, po kterém se prkeníci měli dostat zpět k mé blízkosti, udělal malý uzlík. Rozmotáváním uzlíku strávili téměř celé dopoledne a můj soused byl spokojen.
Mým tělem se rovněž začal šířit odér dosud nepoznaný, i mí známí v Sečuánu by si s touto vůní nedokázali poradit. Tuto vůni stravovali nocležníci ještě nekolik dní.
Ihned po posilnění tímto kouzelným pokrmem vyrazili k mím bratrancům Zalomenému, Montazu a tetičce Lysé. Jedna babka povídala, že sjíždění na prkýncích se jim velice líbilo a musí si to někdy zopakovat.
Po mém naplnění a provonění atypické italské vůně se po pár divadelních hrátkách uložili na kutě a já jsem si po tomto náročném dni konečně vydechla.


Mili, Kája, Honza

sobota 16. února 2013

Škola čar a kouzel v Brauňovicích - sobota 16. 2.

Kouzelníkem by chtěl být každý, ale jak se stát opravdu dobrým kouzelníkem? Naše škola z vás udělá toho nejlepšího. Ale musíte mít to štěstí a jednoho dne dostat přijímací email. Ale pokud nejste zrovna tím šťastlivcem, tak pro vás máme alespoň tento rychlokurz pro motáky a motovidla.

 

Lekce první – iluze

Jak všichni jistě víte, zcela nejzásadnější dovedností kouzelníka je navození správné iluze. A tou se bude zabývat i naše první lekce.

Zadání:

Vezměte osmdesát lidí různého věku a pohlaví i s příslušenstvím (baťoh a lyže) a rozdělte je do třech kategorií – M, B a V. K tomu přidejte třicet krabic. Dále přistavte dva autobusy.
Vaším úkolem nyní bude umístit všechny osoby značky M do jednoho autobusu, všechny osoby značky B do druhého. K tomu do obou autobusů přiřadit ještě optimální počet účastníků značky V. Dále se vám musí podařit umístit do autobusů i všechny krabice a zavazadla, tak, aby měl každý dojem, že má své zavazadlo ve správném autobuse, či aspoň v nějakém.

Vyhodnocení:

Touto lekcí projde každý, komu se podaří u všech lidí navodit iluzi, že sedí na vlastní sedačce, ve správném autobusu. Pokud se vám podaří všechny přesvědčit i o tom, že ještě stále vlastní všechna svá zavazadla, tak jste asi stejně pilní, jako Hermiona.

 

Lekce druhá – mystifikace

Druhou a velmi důležitou dovedností všech kouzelníků je umět přesvědčit ostatní o tom, co není pravda a načerpat z toho patřičné výhody.

Zadání:

Seberte hasičům 16 chlebů pod záminkou, že se do jejich objednávky dostaly zcela náhodně, protože na hasičském bálu se přeci nejí chleby, nýbrž pečení vodníci.

Vyhodnocení:

Druhou zkoušku jste složili úspěšně, pouze pokud se vám podařilo hasiče mystifikovat natolik, že vám dali nejenom bochníky chleba, ale přidali k tomu ještě dalších 60 housek a nějakou tu vánočku, protože to se přeci k pečeným vodníkům vůbec nehodí.

 

Lekce třetí – transformace

Toto je jeden z nejtěžších úkolů, s kterými vás v tomto rychlokurzu seznámíme. Jde o kombinaci psychických i fyzických dovedností, při kterých měníte podobu předmětů, aniž by si toho ostatní všimli.

Zadání:

Máte předměty na dvou chatách a vaším úkolem je dostat co nejvíce předmětů do chaty značky B a přitom si nechat ukrást co nejméně jiných věcí.

Vyhodnocení:

Test splnil každý, kterému se povedlo dosáhnout celkové kladné bilance. Podle hodnoty rozdílu je přidělena známka.

 

Intermezzo

Pro všechny, kteří už se do kouzlení vžili natolik, že si jim už podařilo mystifikovat sám sebe natolik, že ani neví, jak se jmenují, tak mohou vyrazit na drobný běžkový výlet, který je zaručeně ta pravá cesta, kterak se aspoň na chvíli vrátit do reality. Poté se pro opětovné nastolení atmosféry používá iluze večeře.

 

Lekce čtvrtá a poslední – neviditelný plášť

Kouzlení je sice pěkná věc, ale občas se hodí i skrývání. Sehnat opravdový neviditelný plášť je ale velmi těžké, a proto se naučíme pár triků, jak se pod něj schovat i pokud zrovna žádný není po ruce.

Zadání:

Večery na chatách bývají velmi nebezpečné, protože se všichni snaží zapamatovat vaše jméno a spoustu dalších osobních údajů. Vaším úkolem je zmást ostatní natolik, aby se sice některé tyto informace dozvěděli, ale nikdy v žádném případě neukazujte svou tvář. Nikdo si to ale nesmí spojit s vaší osobou. Jedině tak můžete zůstat navždy utajeni.

Vyhodnocení:

Kouzelníkem se stává pouze ten, jehož jméno zná každý, ale nikdo neví, že patří právě jemu.
Děkujeme vám za účast, a pokud jste splnili všechny čtyři body s hodnocením „Nadočekávání“ a vyšším, dostanete od nás diplom s vaším jménem a konečnou známkou.
Těšíme se zase příště:
Hanča, Verča a Jáchym