neděle 8. března 2015

Neděle - Báseň o busu

Jedem busem z Braunovky,
z běžek, z vleků, z lanovky.
Jsou nám v zádech Krkonoše,
tahle akce byla naše!
Luďa fakt neplýtvá plynem
a já prosím, ještě týden!
Ráno krkonošský vánek,
zítra škola, práce, spánek?
Teď když už jsme skoro v Praze,
mějte se fajn, žijte blaze!
Díky Jiří za tu akci,
trochu sorry, fakt jsme spratci *)
Tahle báseň ta šla ztuha,
protože ji napsal Kuba

*pozn pod čarou - Myslím si, že to s náma zas tak zlý neni. Pochopte, musel jsem to s něčim zrýmovat...

sobota 7. března 2015

Sobota 7. března 2015

Křik. Lomoz. Třískání hrnců. Pomalé otevírání očí.

Hnědá. První, co tohoto rána spatřím, je zešikmený dřevěný strop naší milované Braunovky. Pomyslím si, že jedině Solidusáci mají tolik vitality a pevné vůle, že i v sobotu o prázdninách dobrovolně vstávají s úderem sedmé hodiny. Vlastně ne. Díky Jirkově měknoucímu srdci jsou nám dopřány tři minuty nerušeného spánku navíc.
Světle hnědá. Béžová. To je celé, co nám po týdnu naší nenažranosti zbylo: chléb. Každý si maže to, co vytrhne druhým z rukou. Největší boj je o poslední sklenice marmelády. Borůvkové.
Žlutá. Zrada. Polovina osazenstva sabotuje a tvrdí, že místo lyžování na státních vlecích ji více láká pořádně se projet na běžkách. Rozuměj k Ručičkám na nějaké to občerstvení. Nakonec se polovina nadšenců vydává sjezdovat a polovina na běžky, ovšem v doprovodu Jirky, takže místo na Ručičky se jede hledat Janovu cestu.
Nažloutlá. Rozbředlý sníh na státních vlecích, kterému se přezdívá máslo. Ne bez důvodu. Nakonec ti, kdo si chtěli pořádně zasportovat, přijeli do chaty dříve, navařili a najedli se. Ti, kdo si chtěli pořádně zalelkovat, dorazili znavení.
Oranžová. Optimismus. Konečně oběd.
Modrá. Klid. Ten požehnaný polední klid.
Bílá. Tak uklidňující, tak čistá, tak nevinná. Barva sněhu. Jiří nás opět burcuje a panikaří. Jde se na běžky. Naposled. Na Rezek jsme za ta léta jeli už tolikrát, že jsme zvládli přibrat po cestě Týnu s Bárou a zabloudit tak dobře, že jsme si cestu o hodně zkrátili.
Bílá s barevnými puntíky, popřípadě nažloutlá s barevnými hroudami. Lidé padající před a na sjezdovce pod Rezkem.
Zlatá. Rozsvícené oči některých jedinců při pohledu na Rokytnickou sámošku.
Jasně zlatá. Uvědomění některých jedinců, že do sámošky mohou i vstoupit a vyrabovat ji.
Červená. Obličeje stoupajících z Rokytnice k našemu vleku. Úleva, když se vlek rozjel a my mohli vyjet až k Braunovce.
Oranžová. Optimismus. Konečně večeře.
Fialová. Kreativita. Šarády a hádání osobností. Poslední večer, poslední hrátky.
Hnědá s černou, hnědá s bílou. Perníky s čokoládovou a citronovou polevou. Slast.
Rudá. Hra na fackovanou Matěje s Petrem.
Šedá. Noc. Většina už leží v postelích. Pár se vydalo k Ručičkám vylézt na bufáč.
Černá. Hluboká noc. Potemnělá Braunovka.
Milada, Matěj, ½ Verča

středa 4. března 2015

Středa

Vstávací osmací hodinací
Snídací chlebací marmeládací
Soutěžací tří skupinací Mustagecí, Inwersací, Sedmihlavací sáňací. Sáňací vítězací,tří soutěžací,hodněcí pádací.
Palivací Gulašecí, hodněcí vodňací nací palivací pusací.
Večercí BANGecí ací hrátkací
Jirkovací křikací spací časecí nací celodenákecí.

Jan Kacafírek, Jáchym Uhlíř, Anička Mikeštíková

úterý 3. března 2015

Úterý bez JirkyBudíček byl v sedm, k snídani byla vánočka, marmeláda, Rama kakao.Pak se jelo lyžovat do ski areálu,sníh se trochu lepil na lyže, protože přes noc napadl prašan. Nahoře na Lysé Hoře hodně foukalo a v kombinaci s hlubokým sněhem to moc rychle nejelo,ale pak se sníh trochu rozjezdil a šlo to líp. K obědu byla česneková polívka a Rajská omáčka s knedlíkem. Po poledním klidu se šlo hrát hry na Ručičky,například vlajkovku. Po hrách nekteří stavěli bobovou dráhu,někteří jeli lyžovat na vlek fyzikálního ústavu. K večeři byl tuňákový salát.
Franta.

pondělí 2. března 2015

Nmlbcjg 2. 3. 2015
G npcqrm, xc zwjm mrpcqlc nmayqg, hqkc zwjg lsaclg tqrytyr t mqk fmbgl pylm. Nstmblg njyl, ircpw mzqyfmtyj jwxmtylg ly lyqck tjcis, qc csqisrcalgj. Bcqr lýk bmtmjgj twhgr x afyrw yx miymjm bcgyrc fmbglw bmnmjcblg, ibw hqkc qc twfbyjgly psagain xyzgr ayg lzx zsbc mzcb. Dpgqzcc twfpyj rwk Fmlxw Jyaydgpiy, yjc s Fsrsrsrs twfpyjg tqgaflg - npcqrmxc Fmlxy zvoj nmqjcblg npcxgtqg s rwks, ircpw npmfpyj.
I mzcbs lyk qjsxzy (y Hgpiy) stypgjy fmtcxg nmjctis y pyhqims q imjgliyky.

Nm ipyric pysqc ly qnylci, ircpw lcircpg lyxwtyhg mbnmjcblg ijgb, hqkc twpyxgjg ly zcxiw. Royqy tcbjy x Psagci npcq Btqpyaiw y Psxclagls Xyfpybis ly Tmqcaims zmsbs. Acqrms hqkc (lcircpg) ipyglc twkjyrgjg.
I tcacpg zwjm sxclckyqm q jcnclglms y pyhcyrmtwk qyjyrck.
Aftgjg nmrc hqkc xyqcbjg i nypjykclrs. Yjc lcx hqkc qc tqgaflg mzcxlykgjg q npytgbjw y nmafmngjg, xy Ncrp qgac fchkclshc Tgirmpgc, yjc Tgirmp, zwjm nmkyjs nsj dctyrc. Zmh m kgqry t nypjykclrs lyimlce twfpyjg ijsag. Ryixc lyk xzwjm hclmk qlwgr nsbgli, ircpw hc bmrcb npytbcnmbmzlc zchcl ly qrmjc, yjc g ly sayqrlgagaf ispxs, iyk qc bmqryj nm spnsrlck zmhg x kgqw bm nsqw.

Tmhry, Cjgqiy y Lgamjc (Vojta, Eliška a Nicole)

neděle 1. března 2015

Trochu zamlžená neděle

Budíček na 7:00. K snídani rohlík s ramou/marmeládou/sýrem. Všichni na lyže (lanovka + pumy), start v 8:20. Nahoře mlha a zima, dole krásná sjezdovka. Postupně víc a víc lidí => ucpaná lanovka => všichni na pumy. Na pumách všude krásná sjezdovka. Já jednou špatnou cestou, 20 minut mimo můj tým. Po shledání na poslední sjezd, a pak do Braunovky. Před a po obědě odpočinek. K obědu makaróny s boloňskou omáčkou a se sýrem. Po pauze pomoc mravencům a běžky, první. Všichni spokojeni zpátky v chatě. Tady hry a zábava až do noci. Pak všichni do postelí.

Dobrovolná služba Týna, Šárka a já, Tonda.